NK Milengrad i dalje u borbi za vrh

Nakon tri odigrana proljetna kola 2. ŽNL, seniorska momčad nogometnog kluba Milengrad se i dalje nalazi u borbi za sam vrh te plasman u 1. ŽNL. Podsjetimo, minimalnom pobjedom nad gostima iz Gornje Stubice u posljednjem jesenskom kolu, Milengrad je osvojio odlično drugo mjesto te je u proljetni dio ušao sa zaostatkom od samo 2 boda u odnosu na vodeću Pregradu.

No, nakon trećeg kola (12. ukupno) proljetnog dijela prvenstva odigranog u nedjelju 17. travnja, situacija na vrhu je i dalje izjednačena; Milengrad i Pregrada su bodovno izjednačeni (28 bodova), iako je Pregrada zbog nešto bolje razlike u primljenim i postignutim zgodicima i dalje vodeća. Spomenimo da su navedeni klubovi bodovno izjednačeni još od 11. kola, kada je Pregrada odigrala neriješeno sa Slogom u Konjščini, dok je u istom kolu Milengrad slavio na domaćem terenu protiv Mladosti iz Belca rezultatom 2:0.

Osvrnimo se sada na zbivanja iz posljednjeg kola, iz kojeg za navijače našeg kluba ponovno stižu dobre vijesti. Zgodicima iz kaznenih udaraca, Milengrad je slavio rezultatom 2:1 na gostujućem terenu protiv posljednje plasirane momčadi Đalskog iz Gubaševa, dok je Pregrada u derbiju kola također minimalno slavila (1:0) protiv Toplica, čime je Toplice „udaljila“ od vodećeg dvojca na 8 bodova razlike. Poraz Toplica iskoristio je Vatrogasac iz Brezove, koji se pobjedom u Gornjoj Stubici protiv Matije Gupca pomaknuo na treće mjesto te za vodećim dvojcem zaostaje 6 bodova.

U sljedećem kolu Milengrad ugošćuje Slogu iz Konjščine, dok Pregrada kod kuće dočekuje Vatrogasac. U slučaju da Milengrad i Pregrada ostvare domaće pobjede, ostvarili bi vjerojatno nedostižnu prednost u odnosu na najbliže pratitelje te bi na taj način najvjerojatnije ušli u mrtvu utrku za prvaka. No, neočekivani obrati su sastavni dio nogometa, dok Milengrad u narednim kolima tek čekaju susreti sa klubovima iz gornjeg dijela tablice (Pregrada, Vatrogasac, Toplice).

Sljedeće kolo na rasporedu je na Uskrsni ponedjeljak, odnosno 25.04. sa početkom u 17.00 sati, kada Milengrad, kako je već navedeno, ugošćuje Slogu iz Konjščine. Ovim putem pozivamo sve navijače, ljubitelje i simpatizere kluba da bodrenjem podrže naš klub u borbi za važne bodove.

Ostali tekstovi iz rubrike

4 komentara

 1. ja_netko napisao:

  nda…baš me zanima dal budu igrači milengrada od srca slavili pobjedu nad slogom kad unaprijed znaju da dobivaju barem dva razilike…

 2. Bruno Kos napisao:

  Osobno sam sudjeloval na nekoliko utakmica čiji je rezultat bil “unaprijed određen”, koje su bile „unaprijed dogovorene“ između klubova, i svaki put sam bil iznenađen sa kolikim su se žarom takve utakmice igrale, i naposljetku, koliko se konačan rezultat razlikoval od prvotnog „dogovora“.

 3. ruby napisao:

  da svi znaju čak sunam igrači iz sloge rekli da budu pustili tu tekmu i da je to dogovoreno da žele da neko iz toga kraja ide u 1 ligu

 4. Bruno Kos napisao:

  Jedna lasta ne čini proljeće, pa tako niti pobjeda nad Slogom ne znači ulazak u 1. žnl. Tek sad slijedi prava borba za prvaka, s tim da Milengrad ima nešto teži raspored.

  Kako god, utakmica između Pregrade i Milengrada bi mogla biti ključna za konačan rasplet..

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.