Milengrad uvjerljiv u susjedskom derbiju

U nedjelju 15.travnja u sklopu 11. kola 2. ŽNL seniora, NK Milengrad ugostio je susjednu Slogu iz Konjščine. Po ugodnom vremenu za igru, oko 150 gledatelja imalo je prilike vidjeti zaista zanimljivu i dinamičnu utakmicu; tri kaznena udarca, šest zgoditaka, dva isključenja, mnoštvo opomena i prilika – teško da se može poželjeti više. No krenimo redom.

Prva prilika na susretu pripala je Milengradu, i to već u 2. minuti kada na ubačaj Marija Margetića napadači domaćina ostaju prekratki za samo korak-dva. No već nekoliko minuta kasnije vidjeli smo i prvi zgoditak. U 11. minuti susreta sa ruba kaznenog prostora dobro puca Marko Vidak, vratar gostiju brani udarac, a u ne baš jednostavnoj situaciji (između vratara i obrambenog igrača Sloge) najspretniji je Dario Ožeg koji domaćine dovodi u vodstvo. Slijedeću prijetnju vidjeli smo dvije minute kasnije kada desnom nogom sa petnaestak metara ponovno pokušava Ožeg, no ovaj puta neprecizno. U 19. minuti centimetri su dijelili Milengrad od novog zgoditka, i to kada Mario Margetić iskosa sjajno izvodi slobodni udarac i pogađa stativu. No, u 25. minuti Sloga dolazi do izjednačenja, i to praktički u prvom pravom napadu. Snažna lopta upućena prema vratima Milengrada pogađa kapetana domaćih Marija Ožega u ruku i sudac Goran Cavor pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac realizirao je Željko Mičuga, iako je Posavec bio na toj lopti.

Gosti doduše nisu dugo slavili, budući da već minutu poslije Kristijan Mikulčić odličnim udarcem sa ruba kaznenog prostora svladava vratara gostiju, postavljajući time rezultat na 2:1. Tri minute kasnije sudac ponovno pokazuje na bijelu točku, no ovoga puta u vlastitom kaznenom prostoru rukom igra igrač gostiju. Kazneni udarac puca Marko Vidak, ali u dvoboju sa vratarom Sloge Vanjom Milinkovićem potonji izlazi kao pobjednik, dobro pročitavši stranu u koju će pucati Vidak. Deset minuta kasnije (u 31. min), Milengrad je izborio novi kazneni udarac. Obrambeni igrač gostiju u vlastitom kaznenom prostoru objema rukama ruši domaćeg napadača Danijela Posavca te sudac Cavor po treći puta pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac ovoga puta izvodi Kristijan Mikulčić i to uspješno, postavljajući rezultat na konačnih (u prvom poluvremenu) 3:1. U prvom poluvremenu vidjeli smo još i vrlo opasan udarac gostujućeg igrača Dominika Frčka koji iskosa svladava domaćeg vratara, no udarac srećom nije bio dovoljno precizan da promijeni rezultat, već se lopta od vratnice odbija u teren za igru.

dsc00346Drugo poluvrijeme krenulo je loše po domaćina. Naime, već u 47. minuti dugu loptu prema naprijed odlično prima Ivan Jakopović te pogađa gornji lijevi kut domaćeg vratara, postavljajući rezultat na 3:2. U sljedećih petnaestak minuta nismo vidjeli izglednih prilika, no izdvojili bismo odličan udarac Frčka sa 16 metara koji Posavec također odlično brani te dobar, ali i nedovoljno precizan udarac glavom Danijela Posavca.

U 73. i 75. minuti došlo je do promjene u brojčanom stanju igrača na terenu. Najprije u 73. minuti igrač Sloge Ivan Kucljak sa obje noge grubo starta na domaćeg kapetana Ožega zbog čega mu sudac pokazuje izravan put u svlačionicu, dok dvije minute kasnije zbog druge opomene na ranije tuširanje mora i obrambeni igrač Milengrada Ivica Koledić. No, 10 minuta kasnije Marko Vidak iz slobodnog udarca postavlja rezultat na konačnih 4:2. Najprije je na samom rubu kaznenog prostora izborio slobodni udarac, a zatim ga odmjerenim udarcem neobranjivim za Milinkovića pretvorio u zgoditak. Posljednje uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 87. minuti kada Posavec odlično brani vrlo neugodan udarac gostiju.

Milengrad se ovom pobjedom pomaknuo nekoliko mjesta na tablici, a već u sljedećem kolu čeka ih susret u gostima sa uvijek neugodnim (i trenutno vodećim) Omladincem iz Dubrovčana.

(slike sa utakmice potražite u fotogaleriji)