Matija Jagić minirao zabočke rudare

Tijekom pionirske utakmice između momčadi NK “Milengrad” i NK “Rudar” DZ, vodila se između navijača nogometnog kluba Milengrad ljuta rasprava. S obzirom da je Matija Jagić trpao mrežu gostujućeg vratara Filipa Glavača, a u pauzama između postignutih zgoditaka pružao asistencije Jasminu Pohuleku koji je istom preciznošću trpao nesretnog Glavača, vodila se rasprava o naslovu ovog teksta. Jedna je varijabla bila sigurna – ime Matije Jagića mora u naslov, budući da je isti odigrao (po)najbolju utakmicu u Milengradovom dresu. Druga varijabla odnosila se na gostujuću momčad nogometnog kluba „Rudar“ iz Dubrave Zabočke, tj. na koji način povezati riječi „Jagić, Rudar, Rudnik, bombardirati, torpedirati i dr.“ u jedan oku ugodan naslov. Čulo se u toj ljutoj raspravi kvalitetnih prijedloga, no treba li uopće reći čiji je prijedlog u konačnici prihvaćen? Odbijam prijatelji sa ograde sve vaše prijedloge, ograđujem se od onih loših, a bez imalo grižnje savjesti koristim one najbolje kako bih u konačnici sam osmislio naslov. Što se tiče tehničkih podataka, utakmica je igrana u subotu 20. travnja s početkom u 15.00 sati. Kolo je bilo 14., liga je 2. ŽNL, a dodajmo još i da u rubrici 4. sudac piše „nema“, što odgovara propozicijama za ovaj rang takmičenja.

slika016Prvih desetak minuta nagovijestilo je loš dan za goste iz Dubrave Zabočke, odnosno odličan dan za Milengradove pionire, ovisno o kutu gledanja. Među desetak gledatelja u čijem sam društvu odgledao utakmicu, mogli bismo se okladiti da su barem dvojica (khhh,khhh Mor… khhh, khhh Mat… khhh, khhh) utakmicu doživjeli kao loš dan za momčad iz Dubrave Zabočke. Uglavnom, u tih desetak minuta Jagić i Pohulek pucali su iz svih oružja, stavljajući Glavača na muke, a odličan volej zapucao je i Mario Škrapec Runjak. No, Glavač je izdržao čitavih 11 minuta prije nego je raspoloženi Jagić rezultat postavio na 1:0. U 18. minuti stiže novi zgoditak, koji bi u uvjetima izravnog slobodnog udarca bio eurogol, no visoko podignuta ruka suca Ivančića značila je da se radi o neizravnom slobodnom udarcu (ili po domaći indirektu) pa zgoditak nije priznat. Svega dvije minuta kasnije, a nakon odličnog proigravanja Jagića, Pohulek lijepom varkom šalje vratara na zemlju i neometan zabija svoj prvi pogodak na utakmici. U posljednjih 5 minuta prvog dijela susreta Jagić zabija dva prekrasna zgoditka, od kojih je posebno lijep drugi tj. njegov treći, kada sa 16 metara šalje neobranjivu loptu u Glavačev gornji desni kut.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaćih. U 52. minuti sa ruba kaznenog prostora dobro puca Nikola Ričko, ali njegov udarac pogađa vanjski dio mreže. U 55. isti igrač sa 20 metara pogađa stativu, u 57. minuti Pohulek glavom zabija svoj drugi zgoditak, ujedno i posljednji na današnjoj utakmici. Ponovno mu asistira raspoloženi Jagić koji iz teške situacije prebacuje vratara i namješta savršenu loptu svom suigraču. U posljednjih deset minuta još u dva navrata prijete igrači Milengrada. Najprije u 64. minuti dobro puca Filip Blažina, a u 68. Karlo Havelka sa 25 metara odlično izvodi slobodan udarac, no njegov udarac brani Glavač.

Gostujuće prilike nismo nabrajali u ovom izvještaju iz razloga što ih jednostavno nije bilo. Bila je ovo odlična utakmica u kojoj su svi igrači Milengrada bili na visini zadatka, no dan ipak pripada Jagiću i Pohuleku koji su sa petardom ispratili goste iz Dubrave Zabočke.