Pionirska petarda i Gaju, juniori poraženi

Nakon što se prošlog vikenda u gostima kod Radoboja i Schiedela pioniri i juniori nogometnog kluba Milengrad nisu proslavili (nećemo o rezultatima, već ćemo samo reći da su i jedni i drugi izgubili…), subota 4. svibnja bila je prilika da se popravi gorak okus sa tih gostovanja. Ovaj su vikend u Budinščinu stigle pionirska i juniorska momčad Gaja iz Mača. Na tablici 2. ŽNL juniora Gaj je prije odigravanja ovog kola imao 6 bodova više od Milengrada, dok su pionirske momčadi bile bodovno gotovo izjednačene (razlika je iznosila svega 1 bod).

Pioniri NK Milengrad – NK Gaj Mače

Pioniri su prvi istrčali na teren, a iako je domaćih bilo točno na broj, to ih nije spriječilo da bez ikakvih kalkulacija ofenzivno krenu već od prve minute. Nakon svega 10 minuta, na semaforu je pisalo 2:0 za Milengrad (no dobro, nemamo semafor na igralištu u Budinščini, ali smo oduvijek htjeli to napisati). Za 1:0 se pobrinuo Nikola Ričko već u 3. minuti, a na 2:0 povisio je Filip Blažina u 7. minuti susreta. Prije završetka poluvremena, ponovno se trese mreža, a na 3:0 povisuje Jasmin Pohulek.

Drugo poluvrijeme također je donijelo pregršt zgoditaka i lijepih poteza. U 39. minuti na 4:0 povisuje Jagić nakon mlakog udarca kojeg vratar Gaja Andreas Trčak ne uspijeva ukrotiti. Iako na semaforu (opet mi o semaforu – obećajemo, ovo je zadnji put!) stoji 4:0, gosti se ne predaju, već u 55. minuti smanjuju rezultat na 4:1. Izvrsnu minijaturu odigravaju Igor Tuškan i Leo Dačnik, a potonji šalje neobranjivu loptu pored Mladena Dugana. Svega 5 minuta kasnije, na sem.. rezultat je 4:2, a strijelac za Gaj je Antonio Ponjan. Gosti nakon ovog zgoditka nastavljaju napadati, no sve nade u eventualni preokret uzima im Matija Jagić u 65. minuti, koji svojim trećim pogotkom rezultat postavlja na konačnih 5:2.

Juniori NK Milengrad – NK Gaj Mače

Juniori Milengrada susret su započeli znatno oslabljeni, budući da je isti zbog ozljede propustio kapetan i najbolji igrač Karlo Kranjec, a nije bilo niti standardnog vratara Marka Mešnjaka. Prvo poluvrijeme bilo je manje-više za zaborav, uz rastrganu i bezidejnu igru sa obje strane. No čak i sa takvom igrom Milengrad je mogao osigurati miran nastavak susreta, budući da su imali tri vrlo izgledne prilike. U 26. minuti loše istrčavanje vratara Gaja Krunoslava Pečatnika nije iskoristio Stjepan Babić, koji sa ruba kaznenog prostora promašuje nebranjena vrata. U 39. minuti Stjepan Pohulek odlično prolazi po rubu kaznenog prostora, sa desetak metara pogađa vratnicu, no nitko od domaćih napadača nije bio dovoljno priseban da odbijenu loptu pospremi iza Pečatnika. U 42. minuti Milengrad ponovno ima stopostotnu šansu, no odlično proigravanje Babića ne iskorištava Tomislav Dugan. Gaj iz Mača u prvom poluvremenu nije imao niti jednu šansu vrijednu spomena.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na obje strane, pa krenimo prvo od domaćina. Najprije u 52. minuti Babić sa svega 5 metara glavom loptu šalje točno u ruke Pečatnika, u 76. minuti Mikulek gađa tik uz vratnicu, a u 86. minuti Nikola Mucko sa desetak metara puca snažno, no lopta odlazi iznad gostujućih vrata. S druge strane prvu smo priliku vidjeli tek u 65. minuti kada Matija Kocijan puca ne previše snažno, no njegov je udarac sa 25 metara bio prilično neugodan i pogađa gredu. U 70. minuti neugodan udarac Vedrana Vuka sa crte čisti Valentino Šamec, a gosti u vodstvo dolaze u 77. minuti kada nakon niza pogrešaka u obrani domaćina zabija Ivan Herceg. Utakmicu sjajnim udarcem sa 16 metara u 88. minuti rješava Petar Krpanec, čime rezultat postavlja na konačnih 2:0.