Kod kuće pobjede, u gostima porazi

Pioniri i juniori nogometnog kluba Milengrad i dalje nastavljaju neobičan niz. Koja god momčad stigne u Budinščinu, kući odlazi punih mreža, dok u gostima pioniri (a posebice juniori) doživljavaju poraze zbog kojih, neki će reći, zaslužuju čak i neopravdane sate u školi. U Budinščini su ove subote gostovale pionirska i juniorska momčad Sloge iz Konjščine, stari znanci s kojima naši nogometaši redovito igraju pripremne utakmice.

Pioniri: NK Milengrad – NK Sloga

Pioniri Milengrada susret su započeli na isti način kao i nekoliko prethodnih domaćih utakmica. Drugim riječima, gostima nisu dali da dođu do daha već od prvih minuta, a kao rezultat pritiska, na poluvremenu je već bilo 3:0 za domaće. Prva dva zgoditka djelo su Jasmina Pohuleka, koji za 1:0 u 10. minuti šalje neobranjiv udarac u lijevi vratarev kut, a na 2:0 u 22. minuti povisuje nakon što mu je nabacio Matija Jagić. Za 3:0 pobrinuo se upravo Jagić i to u 25. minuti susreta, nakon što iz teške situacije iz prve pogađa loptu koju je iz udarca iz kuta uputio Nikola Ričko.

slika001

U drugom poluvremenu vidjeli smo još pet zgoditaka. Rezultat na 4:0 u 42. minuti povisuje Nikola Ričko koji je prema svemu sudeći htio nabaciti loptu u kazneni prostor, no ona dobiva čudnu putanju i vara gostujućeg vratara Vedrana Pošteka. U 51. minuti Karlo Havelka nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca zabija za 5:0. Rezultatu usprkos, gosti se nisu predali, već su uspjeli zabiti čak tri zgoditka do kraja utakmice. U 52. minuti na 5:1 smanjuje Luka Šavorić, u 63. minuti na 5:2 rezultat postavlja Karlo Klen, a na konačnih 5:3 minutu prije kraja rezultat postavlja ponovno Šavorić. Bila je to još jedna odlična domaća utakmica naših pionira koji sljedeće subote ponovno igraju kod kuće, a protivnik će im biti momčad Mladosti iz Belca koja ove sezone igra izvan konkurencije (momčad je sastavljena od pionira i juniora).

Juniori: NK Milengrad – NK Sloga

Ako smo dobro izbrojili, ovo je već treći susret koji ove momčadi igraju ovo proljeće. Igrali su već dvije prijateljske utakmice, no dakako da postoji razlika između prijateljske utakmice i one prvenstvene. Usprkos tome, momčadi su odigrale jednu kvalitetnu i korektnu utakmicu.

Prvu priliku vidjeli smo u 5. minuti kada igrač Sloge Bernard Kosovec sa 16 metara šalje ne previše snažnu, no dosta preciznu loptu koja prolazi tik uz vratnicu, a prvi zgoditak vidjeli smo već u 12. minuti kada oporavljeni Karlo Kranjec nabacuje Stjepanu Pohuleku koji matira danas ne baš sjajnog vratara Matiju Tomaškovića. Upravo je Tomašković bio glavni krivac za zgoditak Kranjca u 26. minuti koji gotovo sa središnje crte igrališta pogađa okvir vrata, a Tomaškoviću lopta poput vrućeg krumpira ispada iz ruku i ulazi u mrežu. Raspoloženi Pohulek i u 33. minuti dobro prolazi pored obrambenih igrača Sloge, no njegov udarac završava u vanjskom dijelu mreže. Minutu prije odmora svoj drugi zgoditak postiže Pohulek, kada na odlično proigravanje Stjepana Babića rezultat postavlja na 3:0.

slika064

U drugom poluvremenu prvi prijete igrači Sloge, i to Matija Maček koji u 57. minuti sa 25 metara snažno puca, no njegov udarac odlazi iznad vrata domaćina. U 64. minuti dobro puca Dalibor Jakopić, no danas odlični vratar Marko Mešnjak brani taj udarac. No uzalud je bio trud igračima Sloge pored raspoloženog Pohuleka, budući da isti u 67. minuti povećava rezultat na 4:0. U 70. minuti gosti smanjuju rezultat na 4:1, kada nepažnju u domaćoj obrani koristi Matija Maček. Raspoloženi Jakopić prijeti i u 75. minuti kada plasira loptu iznad same vratnice.

U posljednjih 10 minuta vidjeli smo čak tri zgoditka. Dva zgoditka djelo su Karla Kranjca koji u 80. i 88. minuti zabija svoj drugi, odnosno treći zgoditak, a sa druge strane nakon još jedne odlične obrane Mešnjaka odbijenu loptu u posljednjoj minuti susreta u mrežu posprema odlični Jakopić, čime rezultat postavlja na konačnih 6:2.

Mnoštvo zgoditaka, odličnih obrana i lijepih poteza obilježilo je treću ovogodišnju utakmicu između juniora Milengrada i Sloge.