Desinić i Mladost Belec zaustavili Milengradov niz

Nakon što su kroz proteklih nekoliko kola (igranih na domaćem terenu) pioniri i juniori nogometnog kluba “Milengrad” uzimali puni plijen, u subotu 25. svibnja obje su momčadi poražene. Juniori Milengrada ugostili su ujutro u 10.00 sati vršnjake iz nogometnog kluba „Desinić“, dok su pioniri u popodnevnim satima igrali protiv pionira/juniora nogometnog kluba „Mladost“ iz Belca. Potonji ove godine shodno odobrenju NSKZŽ-a u pionirskoj momčadi imaju pionire i juniore, no zbog toga igraju izvan konkurencije.

Juniori: NK „Milengrad“ – NK „Desinić“

Juniori NK Desinića nisu imali previše poteškoća protiv oslabljene momčadi Milengrada. Što zbog kartona, a što zbog nedolaska važnih igrača, Milengrad u ovoj utakmici nije pokazao ništa, a jedina prilika koju su imali pretvorili su u počasni zgoditak. U 76. minuti po boku prolazi i nabacuje Stjepan Pohulek, a loptu glavom u mrežu posprema Stjepan Babić, čime je rezultat postavio na konačnih 3:1.

S druge strane, juniori Desinića imali su puno više od igre, a iz prvog dijela susreta najprije ćemo spomenuti 23. minutu i priliku Juraja Horvata koji ide 1 na 1 sa Markom Mešnjakom, no ovaj mu dobro ulazi u udarac i čuva svoju mrežu netaknutom. U 27. minuti dobro prolazi Sven Brundić, puca sa petnaestak metara, no odličnom paradom i taj udarac brani Mešnjak. U 30. minuti gost dolazi u vodstvo; nakon što neugodan udarac Domagoja Dvoršaka Mešnjak odbija u korner, lopta nakon izvedenog udarca iz kuta završava na nekih 20 metara od vrata domaćina, a sa te udaljenosti krasnim udarcem Neven Krizman svladava Mešnjaka.

U drugom poluvremenu domaćini nisu imali niti jednu spomena vrijednu priliku, dok Neven Krizman iz kaznenog udarca u 52. minuti povećava na 2:0, a na 3:0 rezultat u 70. minuti postavlja Mario Lončarić kada gotovo sa središta terena za igru svladava neopreznog Mešnjaka. Gosti su imali još nekoliko udaraca po golu domaćina, no bili su to uglavnom neprecizni dalekometni udarci.

slika008

Pioniri: NK „Milengrad“ – NK „Mladost“ Belec

Kao što smo naveli u uvodu, pionirska momčad belečke momčadi sastavljena je od igrača koji po godinama mogu igrati za pionire, ali i juniore, stoga isti ove sezone igraju izvan konkurencije. Očita razlika u uzrastu bila je vidljiva i na terenu za igru, pa gosti već u 5. minuti preko Mirka Brčića dolaze do 1:0. S druge strane u 11. minuti prijeti danas opet raspoloženi Matija Jagić, i to kada sa 16 metara njegov pokušaj loba prolazi iznad vrata gostiju. To je manje-više bilo sve u prvom poluvremenu, budući da je počela padati kiša koja je teren učinila skliskim što je uzrokovalo mnoštvo problema igračima jedne i druge momčadi.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugu sliku. Igrači su čini se prihvatili kišu i skliski teren kao svoje saveznike, pa su uz kišu na obje strane pljuštale i prilike i zgodici. U 36. minuti igrač Mladosti Marko Đurinek sa dvadesetak metara šalje snažnu loptu iznad vrata domaćina, a već dvije minute kasnije sa 5 metara na 1:1 poravnava Jagić. Jagić prijeti i u 40. minuti kada lijevom nogom sa 16 metara loptu šalje za malo iznad vratnice. U 45. minuti Silvijo Klarić ide 1 na 1 sa Mladenom Duganom, no loptu šalje pored gola. U 52. minuti mijenja se rezultat – Silvijo Klarić prebacuje istrčalog Dugana čime rezultat postavlja na 2:1, a devet minuta kasnije gosti povećavaju vodstvo. Karlo Frtalj puca sa ruba kaznenog prostora, a sklisku loptu u vlastitu mrežu „boksa“ Dugan. U 67. minuti domaćini smanjuju na 3:2, kada opravdano dosuđeni kazneni udarac u zgoditak pretvara Karlo Havelka. Prije konačnog odlaska pod (topli) tuš gosti povećavaju na konačnih 4:2, i to preko danas dvostrukog strijelca Klarića.

Čestitke našim pionirima koji su usprkos razlici u godinama (za Mladost su igrala šestorica igrača 97. godišta) belečkoj momčadi pružili dostojan otpor.