Milengradu prvi bodovi

Nogometni klubovi Milengrad iz Budinščine i Mladost iz Belca od svojih su osnivanja uvijek bili u prijateljskim odnosima. Susjedni su to klubovi kod kojih ne postoji žestoko rivalstvo koje ponekad završava incidentima i raznim grubostima, kao što je to slučaj u nekim drugim zagorskim sredinama. Mnogi igrači iz budinščinskog kraja igrali su za Mladost i obrnuto. Uostalom, četvorica inače standardnih igrača Milengrada nije se prošle sezone štedila u belečkom dresu, što može potvrditi svatko tko je prisustvovao barem jednoj utakmici.

Iako je do ovog kola Milengrad bio bez bodova, u županijskim nogometnim ligama nema sigurnih pobjeda, a i Mladost je prošlo kolo u Gornjoj Stubici kod Matije Gupca dobila čak devet zgoditaka. Po vrlo ugodnim vremenskim uvjetima, Mladost i Milengrad odigrali su u Belcu odličnu utakmicu sa pregršt prilika i lijepih zgoditaka.

Do prvog zgoditka nije trebalo dugo čekati. Nakon udarca iz kuta, u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Nikola Sokser i dovodi Milengrad u vodstvo. Bilo je to u 10. minuti susreta, a kroz sljedećih petnaestak minuta nismo vidjeli izglednijih prilika, osim ponekog dalekometnog i nepreciznog udarca. No, 27. minuta označila je prekretnicu u susretu – nakon snažnog dalekometnog udarca, spretni Marko Vidak nogom skreće loptu koja završava u mreži mladog Ožvalda. Domaćine to nije obeshrabrilo, već su do kraja poluvremena zabili čak tri komada. U 30. minuti sjajnim udarcem sa 18 metara Tomislav Pikutić smanjuje na 2:1, a rezultat na 2:2 prekrasnim udarcem u 39. minuti postavlja odlični Marko Kurtanjek. Tri minute prije odlaska na odmor, domaćin zabija vodeći zgoditak. Sa dvadesetak metara, domaći kapetan Dario Brčić lijevom nogom pogađa malu mrežicu i rezultat postavlja na 3:2.

Domaćin kreće ofenzivno odmah po početku drugog dijela susreta. Od nekoliko snažnih udaraca, najopasniji su bili udarci domaćeg napadača Marija Havoića koji u dva navrata loptu šalje iznad vrata gostiju. Nakon toga konce u ruke preuzima momčad Milengrada i do kraja susreta niže priliku za prilikom. Već u 50. minuti nakon duge proigrane lopte Tomica Koledić kreće prema vratima domaćina i iz ne baš lagane situacije poput pravog rutinera loptu prebacuje iznad vratara. Izjednačenje je dodatno motiviralo igrače Milengrada – u 57. minuti Karlo Kranjec sa 16 metara lijevom nogom loptu šalje tik uz desnu vratnicu, a pobjedonosni zgoditak djelo je Marija Margetića u 58. minuti. Izvrsno izvedenim slobodnim udarcem sa gotovo 25 metara i možda najljepšim zgoditkom u ovom kolu, u same rašlje posprema loptu za konačnih 4:3.

Do kraja susreta Milengrad je imao još nekoliko izglednih prilika. U strijelce se mogao upisati Dražen Hranić, no on u 66. minuti sa otprilike 7 metara loptu šalje daleko iznad vratnice. Izdvojili bismo i 70. minutu kada Vidak prolazi pored dvojice igrača Mladosti, no njegov udarac sa 13 metara odlično brani Ožvald. Spomenimo još i 85. minutu i pokušaj glavom Milengradovog kapetana Vedrana Margetića, no njegov udarac prolazi iznad vrata belečke momčadi.

Bila je ova utakmica pravi praznik za oči: mnoštvo lijepih i dalekometnih zgoditaka, vrlo korektna igra obiju momčadi, a u Belcu se okupio i solidan broj domaćih i gostujućih navijača – „Leoparda“.