Naši školarci obilježili Međunarodni dan dječje knjige

Školarci iz osnovne škole u Budinščini, obilježili su 2. travnja zajedno s učiteljima i knjižničarkom Međunarodni dan dječje knjige. Evo njihovih dojmova sa same priredbe: „Međunarodni dan dječje knjige obilježili smo s danom zakašnjenja, no to nas nije spriječilo da naučimo nešto novo i pritom se zabavimo. Ove godine odlučili smo se pobliže upoznati s našim poznatim piscem za djecu Zvonimirom Balogom. Započeli smo kratkim igrokazom iz knjige „Sto najzanimanja“ koji je izvela Mala dramska skupina. Prikazali su nam nespretnog konobara, ozbiljnog prometnika, rastresenog dirigenta, zabavnog klauna i zaposlenog dimnjačara.“

Naši školarci nadalje kažu: „Nakon toga uslijedio je „težak“ kviz o Zvonimiru Balogu tijekom kojeg smo saznali mnogo novih podataka. Knjižničarka je pročitala početak romana „Bosonogi general“ kako bi ih potaknula na čitanje Balogovih neobvezatnih djela. Završili smo čitanjem pjesme “Misic” koja nema dijakritičkih znakova. Namučili smo se čitajući pjesmu što nas je nasmijalo te podsjetilo na rano djetinjstvo.„

Ostali tekstovi iz rubrike

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.