U Općini Budinščina održana konferencija za novinare

U svrhu informiranja javnosti o zbivanjima na području Općine Budinščina u proteklom razdoblju te planovima za naredno razdoblje, načelnik Općine Budinščina g. Radovan Hercigonja sazvao je u utorak 22. ožujka konferenciju za novinare.

Izlaganje g. Hercigonje sastojalo se od tri teme; prva tema doticala se odlične suradnje između Općine Budinščina i Hrvatskih voda, nakon toga je bilo riječi o projektu temeljite obnove državne ceste D24 koja prolazi i kroz područje Općine Budinščine, dok je naposljetku uslijedio općeniti pregled zbivanja na području Općine u drugoj polovici 2010., te u prva tri mjeseca 2011. godine.

O suradnji sa Hrvatskim vodama, kao i izvršenim radovima na potocima Melnica i Selnica, g. Hercigonja kaže: „Kada govorimo o regulaciji potoka te izvršenim radovima, najprije bih spomenuo da se radovi tog obujma nisu na ovome području izvršili unatrag 50 godina. Krajem prošle godine, realiziran je zahtjevan projekt regulacije potoka Melnica u dužini oko 4500m te potoka Selnica u duljini od oko 3000m, dok za ovu godinu predstoji realizacija konačnog ravnanja zemljišta oko tih potoka te nekoliko manjih zahvata. Ukupna vrijednost ovih radova iznosi oko 2,000,000 kn, a čije financiranje u potpunosti preuzimaju Hrvatske vode. Zadaća općinskih vlasti bila je priprema terena, odnosno rješavanje imovinsko – pravnih odnosa, dogovori sa mještanima i sl., a što je na kraju rezultiralo zadovoljstvom svih strana koje su bile uključene u projekt; mještana naselja u kojima su se radovi izvodili, izvođača radova te naposljetku Općine Budinščina. Nadalje, Općina Budinščina je zajedno sa Hrvatskim vodama prionula regulaciji vodnih propusta, obzirom da postojeći više ne zadovoljavaju.„

Gospodin Hercigonja priliku je iskoristio i da zahvali mještanima: „Uime općine Budinščina te sebe osobno, najiskrenije se zahvaljujem mještanima Pomperovca, Marigutića, Svetog Križa i Pažurovca na odličnoj suradnji, razumijevanju te podršci koju su pružili kako Općini, tako i Hrvatskim vodama te izvođačima radova. Zahvaljujem se također voditelju Vodnogospodarske ispostave Krapina-Sutla g. Stjepanu Merkašu za svesrdnu potporu i omogućavanje ovih radova.“

Što se tiče temeljite obnove državne ceste D24, g. Hercigonja kaže: „vidljivo je da su radovi u tijeku, no stanovnicima Budinščine zanimljiva će biti vijest o dogovoru sa Hrvatskim cestama prema kojoj će se urediti autobusna ugibališta i postaviti kućice identične onima koje su nedavno postavljene diljem područja naše Općine. Ovim putem se ujedno zahvaljujem Hrvatskim cestama na susretljivosti i realizaciji ovog projekta.“

dsc08991Nadalje, o zbivanjima na području Općine u drugoj polovici 2010. te u prva tri mjeseca 2011. godine, g. Hercigonja kaže: „Obzirom da u zimsko vrijeme nije moguće izvoditi većinu građevinskih radova, Općina Budinščina prionula je izradi projekata te prijavama na natječaje. Ovdje bih posebno izdvojio izradu projektne dokumentacije za IPARD program, temeljem kojeg bi u slučaju pozitivnog ishoda Općini Budinščina bila dodijeljena sredstva u iznosu od 3,000,000 kn od strane EU, a čime bi se asfaltirale dionice nerazvrstanih cesta na području Općine. Natječaj je završen, a od komisije smo nedavno dobili uputu o potrebi dopunjavanja 4 točke projektne dokumentacije.“

Riječi je bilo i o projektima javne rasvjete te izrade nogostupa: „Općina Budinščina napravila je projekt rekonstrukcije javne rasvjete, sa istim se javila na natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, dok projektna dokumentacija obuhvaća kompletno područje naše Općine. Radilo se također i na projektu izrade nogostupa, što uključuje ishođenje lokacijskih dozvola za nogostup i kanalizaciju na županijskoj cesti Budinščina – Zlatar, i to  u centru Budinščine, mjestu Pažurovec, te konačno na cesti Budinščina – Zajezda prema zaselcima Bani/Prišćani. Spomenuo bih na kraju i da se intenzivno radi na pripremi proslave Dana općine.“

Nakon konferencije, uslijedio je zajednički odlazak na mjesta realizacije vodnih projekata, odnosno na područja oko potoka Melnica i Selnica, a za Vas dragi čitatelji, pripremili smo nekoliko slika koje možete potražiti u našoj fotogaleriji.

Ostali tekstovi iz rubrike

1 Response

  1. novica napisao:

    svako izvještavanje građana je dobro došlo

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.