Susretom protiv Straže u dalekom Humu na Sutli, momčad (starijih) pionira odigrala je posljednju službenu utakmicu nogometnog kluba Milengrad u 2011. godini. Ova je godina bila sve samo ne dosadna; u proljetnom dijelu prvenstva imali smo vrlo jaku juniorsku momčad, no koja je u potpunosti podbacila po pitanju rezultata. Nadalje, na proljeće su i pioniri podbacili po pitanju rezultata, no kod njih je u pitanju bila smjena generacija, odnosno bili su, da se tako izrazimo, po godištima premladi da bi se mogli boriti protiv dosta jakih momčadi iz prve ŽNL. Konačno, seniori su do posljednjeg kola bili u borbi za naslov, a sezonu su na kraju završili na odličnom drugom mjestu. Spomenimo i to kako je u Budinščini ove godine gostovala jedna prvoligaška momčad (Inter iz Zaprešića). Na ove se događaje nećemo posebno osvrtati, s obzirom da smo o istima mnogo pisali u vrijeme dok su bili aktualni.
Osvrnimo se sada na sezonu 2011/12. Kao što je poznato, od ove sezone NK Milengrad ne takmiči se sa juniorima, što je s obzirom na potencijal kojim raspolažemo zaista šteta. Zbog čega nemamo juniore ove godine, pitanje je koje sa sobom povlači rasprave pojedinih sadašnjih i bivših članova kluba, no mi se ovdje na te rasprave nećemo osvrtati, već ćemo ponovno izraziti žaljenje zbog takve situacije, pogotovo jer smo u posljednjih nekoliko godina imali vrlo dobre rezultate u vrlo jakoj juniorskoj 1. ŽNL.
Što se tiče pionira, već smo i prije početka sezone naglasili kako oni predstavljaju najveće osvježenje ove sezone. Kako sada stvari stoje, čini se da oni ipak neće u borbu za naslov, no ne toliko zbog svojih rezultata, već zbog nevjerojatne prednosti koju su ostvarili vodeći Sloga i Desinić. Sloga je ove jeseni ostvarila izuzetan pothvat; naime, imaju sve do jedne pobjede uz razliku u primljenim i postignutim zgodicima od 46 prema 6, dok drugoplasirani Desinić ima jedan poraz (i to upravo od Sloge). Shodno tim rezultatima, vodeća Sloga ima čak 19 bodova više od Milengrada (koji je jesen završio na vrlo dobrom šestom mjestu), Desinić ima samo tri boda manje od Sloge, pa se iz trenutne pozicije ova dva kluba čine teško dostižnima. No, proljeće donosi svoje, odnosno vodeći dvojac zasigurno ima igrača izlaznog godišta, tako da bi se situacija na tablici i mogla preokrenuti u korist najbližih pratilaca.
S obzirom da su pioniri tijekom sezone jedini bili primjer pravilnog rada i pristupa, od trenera Tomice Koledića zatražili smo mišljenje o dosadašnjem dijelu prvenstva te očekivanjima na proljeće: “Odaziv na treninge je dobar, mada su nas pred sam kraj polusezone malo usporile razne prehlade i viroze. Moram pohvaliti dečke koji se zbilja trude i daju sve od sebe, a jedini problem je raznolikost uzrasta, pa ovi stariji imaju malih poteškoća sa disciplinom i koncentracijom na treninzima i utakmicama.“.
Početak sezone obećavao je mnogo, no dečki su pred kraj pomalo posustali: „Da, moram priznati da smo malo neočekivano izgubili posljednje 3 utakmice. Ušli smo u utakmice kao favoriti i očito podcijenili protivnika te isključivo na vlastitim greškama predali pobjedu protivniku. Razlog tome je bila prevelika želja pojedinaca, a nogomet je ipak momčadski sport, i svi zajedno moraju igrati kako bi ostvarili željeni rezultat.“
O vodećoj Slogi iz Konjščine te mogućnosti da se ista bodovno dostigne, Koledić kaže: „Sloga ima jako talentiranu momčad i vjerojatno će uspjeti zadržati poziciju na vrhu. Nama je cilj odigrati što bolje i izvući maksimalan broj bodova iz nadolazećih utakmica, pa što bude. Moram naglasiti da mi je glavni cilj igra, a ne rezultat, jer kada igra bude dobra, onda niti rezultat neće izostati. Ovom prilikom također pozivam sve dječake da nam se pridruže. Nažalost, i kod nas je slučaj da su djeca slabo zainteresirana za ozbiljno treniranje, već svoju nogometnu igru radije baziraju na lokalnim igralištima, pri čemu nemaju gotovo nikakvu mogućnosti ispravnog napredovanja.“.
Od seniora smo ove godine ponovno očekivali velike stvari, no rezultati govore drugačije. U ligi u kojoj se slabo ili nikako trenira, Milengrad nije izuzetak. Vrlo slab odaziv na treninge, kao i mnogi neodržani treninzi, imali su svoj učinak na konačan plasman. Osmo mjesto od deset momčadi zaista je više nego što smo očekivali s obzirom na prošlosezonski rezultat, no s druge strane, potrebno je naglasiti kako je razlika između pretposljednje Sloge i drugoplasiranih Toplica samo 5 bodova. Drugim riječima, od 2. do 9. mjesta na tablici velika je gužva, dok je vodeći Omladinac odlično iskoristio iskustvo igranja jedne sezone u 1. ŽNL, pa se u konačnici odmaknuo na značajnih 8 bodova prednosti pred Toplicama. Ukoliko Omladinac barem malo posustane u proljetnom dijelu, u 2. ŽNL očekujemo mnogo neizvjesnosti i više nego uzbudljivu borbu za vrh.
Konačno, osvrnimo se ukratko i na svima drage veterane. Oni nas niti ove polusezone nisu razočarali; kao što je to bio slučaj u prethodnih nekoliko sezona, drže uvjerljivo posljednje mjesto, s time da su ove godine čast spasili doslovce u posljednjem kolu protiv Matije Gupca iz Gornje Stubice. Prije te utakmice, naši su veterani imali -1 bod zbog neodlaska na utakmicu protiv Desinića, no u posljednjem su kolu u derbiju začelja odigrali neriješeno te su konačno vratili na kladioničarsku pozitivnu nulu. Netko od igrača se nakon te utakmice našalio po pitanju konačnog plasmana i broja bodova, a mi ćemo ga ovdje citirati: „Na proljeće lijepo krećemo od nule, odnosno od početka, pa naravno da se smijemo nadati odličnom rezultatu“.
Svim našim selekcijama u proljetnom dijelu želimo puno športske sreće, ustrajnog rada, te se nadamo kako trzavice koje trenutno postoje u klubu neće dugo potrajati, odnosno kako će se iznaći rješenja za sve probleme i nedoumice koje se trenutno događaju i u klubu i oko njega. Potrebno je skupiti glave i maknuti sve osobne razmirice na stranu, jer kako kažu upućeni, u klubu je trenutno dosta neizvjesna situacija te se upravo zbog onih najmlađih ne smije dozvoliti da nečiji interes prevlada na štetu kluba.
Bas me interesira koji su to izvori iz kluba koji daju lazne informacije o klubu,u klubu se ne dogada nista kaj se ne dogada u dr klubovima,mjenja se predsjednik…i sve je ok dalje.a vi nemojte blatiti sve uzraste i klub a jedino kaj hvalite to hvalite sebe.kaj niste napravili intervju sa dr trenerima bez obzira na rezultate…
Kojim to drugim trenerima? Veterani naravno nemaju trenera, no koliko puta su seniori ove polusezone na treningu imali trenera? Više ili manje od 10 puta? Ako znaš, iznesi brojke. Mene ne zanima rezultat – zanima me trud. Ako netko marljivo radi, u svakom slučaju zavređuje medijski prostor.
Osim pionira, nitko nikoga ne trenira i to je činjenica. Da sam navedena pitanja postavil tim “drugim” trenerima koje navodiš, koje i kakve bi odgovore dobil?
Nitko ovdje nikoga ne blati, samo se daje realna slika. Na vama je da ju promijenite, a s obzirom na mnoštvo ideja koje imate – ne znam kaj se čeka. A kaj se tiče situacije u klubu – u odnosu na ono kak je izgledal klub u prvih sezonu – dvije (svi uzrasti SA trenerima, odlični rezultati), danas klub izgleda…kako, reci ti nama!
Uostalom, ne znam zašto tebi uopće odgovaram. Nadam se samo da se bude netko drugi uključil u raspravu sa tobom, jer s obzirom na tvoje ranije napise i vrijeđanja mene i drugih, nisi dostojan niti sekunde mojeg vremena.