Vrlo dobru sezonu završili pobjedom

Momčad starijih pionira nogometnog kluba „Milengrad“ ugostila je u subotu 9. lipnja u okviru posljednjeg kola 2. ŽNL momčad “Straže” iz Huma na Sutli. Utakmica je shodno međusobnom dogovoru između klubova započela u 11.00 sati.

Prvih desetak minuta proteklo je u međusobnom nadigravanju bez izglednih prilika, no tada na scenu stupa tandem Strahonja – Jagić koji su tijekom cijele utakmice bili nerješiva zagonetka za igrače Straže. Prvu priliku vidjeli smo u 11. minuti kada Jagić odlično proigrava Strahonju koji puca iskosa sa udaljenosti od oko 9 metara, no njegov udarac brani (danas odlični) Borna Vidiček. No ubrzo nakon toga stiže i prvi zgoditak. Jasmin Pohulek bježi obrani gostiju i ulazi u kazneni prostor gdje ga prekršajem ruši obrambeni igrač Straže. Sudac Ivan Vojaković opravdano pokazuje na bijelu točku, a siguran izvođač je Matija Jagić.

Sljedećih desetak minuta nije bilo izglednijih prilika, no tada smo u tri minute vidjeli isto toliko vrlo izglednih prilika. Prvu priliku imao je u 22. minuti igrač Straže Dino Miklaužić koji odlično puca sa ruba kaznenog prostora, vratar Dugan je nemoćan, no lopta ipak prolazi pored vrata. Već minutu kasnije domaći igrač Dejan Strahonja izvrsnom varkom prolazi pored dvojice igrača i vrlo dobro puca, no još bolje brani Vidiček. Dvije minute kasnije nakon udarca iz kuta glavom puca igrač Milengrada Jasmin Pohulek, no njegov udarac ponovno brani Vidiček. Do kraja prvog poluvremena nismo više vidjeli izglednijih prilika.

DSC00732U drugom se poluvremenu za prvo uzbuđenje pobrinuo gostujući igrač Marin Števinović. Isti je naime sa udaljenosti od 25 metara izveo slobodni udarac, no lopta prolazi za malo pored vrata. Pet minuta kasnije dolazi do nove promjene rezultata. Igrač Milengrada Filip Blažina odlično nabacuje, lopta je previsoka za Vidičeka a na pravom mjestu se nalazi Mario Škrapec Runjak koji glavom loptu posprema u nebranjenu mrežu. Zadnjih dvadesetak minuta ponovno je proteklo u znaku Jagića i Strahonje. Jagić je imao tri dobre prilike; najprije je u 53. minuti išao sam na vratara no ovaj dobro ulazi u njegov udarac, u 57. minuti loše puca lijevom nogom sa desetak metara, dok u 59. minuti ponovno vrlo dobro puca no Vidiček brani i taj udarac. Na konačnih 3:0 rezultat postavlja Strahonja u 60. minuti kada loptu sa desetak metara šalje Vidičeku kroz noge. Bila je ovo još jedna odlična predstava starijih pionira NK Milengrada i dostojan opraštaj od vrlo dobre sezone.

S obzirom na kraj sezone te na činjenicu da se oprašta od klupe starijih pionira, zamolili smo trenera Tomicu Koledića za kratak razgovor vezano uz ovu i sljedeću sezonu.

Pioniri Milengrada sezonu su završili na 6. mjestu od ukupno 13 momčadi. S obzirom na prosječnu dob momčadi (igraju i igrači rođeni 2001. godine), to je svakako vrlo dobar rezultat. Kakvo je Vaše viđenje ovog rezultata i smatrate li da je isti mogao biti još i bolji?

Mislim da je rezultat i više nego dobar. I sami ste rekli da u našoj momčadi postoji velik raspon u godinama (od 2001.-og do 1997.-og), tako da nije nimalo lako prilagoditi trening i igru kod tako velike razlike u godinama. Naš rezultat je plod planiranog i kontinuiranog treniranja te iznimne volje i želje naših mladih nogometaša. Mogu samo naglasiti da smo mogli još bolje, jer bilo je dosta prostora za dodatno osvajanje bodova. Nažalost, premali broj nogometaša i pojedini izostanci zbog bolesti i sličnih razloga rezultirali su nepotrebnim gubljenjem bodova. Neovisno o rečenom, iznimno sam zadovoljan našom igrom i mjestom na ljestvici.

DSC00717Hoće li ova momčad biti u istom sastavu na jesen, ili će se neki igrači zbog dobne granice vjerojatno priključiti juniorima?

Momčad bi mogla ostati u istom sastavu, ali samo u prvom dijelu sezone, dok će se igrači koji su 97.godište kasnije priključiti momčadi juniora. Zbog premale zainteresiranosti te premalog broja mladih igrača (trenutno 14), bit ćemo poprilično oslabljeni. Ponovio bih i da imamo trojicu igrača koji su 2001.godište, pa na temelju toga mogu samo zaključiti da će naredna sezona biti poprilično teška.

Hoćete li i sljedeće sezone voditi ovu momčad, ili su u planu neki novi angažmani?

Nažalost, oprostio sam se od ekipe starijih pionira. Zahvalio bih se još jednom našim mladim nogometašima na svemu što su učinili za klub i za mene. Ponosan sam što sam bio trener tako talentirane ekipe, a koja je usprkos razlikama u godinama pokazala da je jedna od boljih u ligi. Što se tiče mojeg trenerskog angažmana, mogu samo reći da ima nekih zanimljivih ponuda, no o tome više kada dođe vrijeme za to.

Čestitke još jednom pionirima na vrlo dobroj sezoni, a slike sa utakmice možete pronaći u fotogaleriji te na našem Facebook profilu.