Hercigonja: “Ostvarili smo 90% od zacrtanog programa”

U nedjeljno jutro 12. svibnja s početkom u 9.30 sati, u prostorijama Doma kulture u zgradi Općine Budinščina održan je predizborni skup lokalnih ogranaka HDZ-a, HSS-a i HSLS-a, stranaka čiji se kandidati u sklopu predstojećih lokalnih izbora nalaze na zajedničkim listama za mjesne odbore te na listi za Općinsko vijeće Općine Budinščina.

Predizborni skup započeo je minutom šutnje za prvog predsjednika Republike Hrvatske dr. Franju Tuđmana, sve poginule hrvatske branitelje koji su dali život za slobodu hrvatskog naroda, te za prvog načelnika Općine Budinščina i prvog predsjednika lokalnog ogranka HDZ-a Ivana Kosa. Pozdravnu riječ uputio je kandidat za načelnika Općine Budinščina Radovan Hercigonja, osvrnuvši se pritom na najvažnije projekte koji su završeni u proteklom mandatu: „Sa zadovoljstvom mogu utvrditi da je naša koalicija ostvarila 90% od zacrtanog programa. Najvažniji projekt jest zasigurno rekonstrukcija državne ceste D-24 i izrada nogostupa na području Budinščine, kao i nadogradnja Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Budinščina. Nema važnijeg ulaganja od ulaganja u obrazovanje i naše najmlađe, a taj je projekt bio vrijedan oko 2.500.000,00 kn.“ DSC02764

Na izlaganje Radovana Hercigonje nadovezao se kandidat za njegovog zamjenika i koalicijski partner iz HSS-a Dragutin Dugan, koji je ustvrdio da je u prošlosti bilo nerazumijevanja između dviju stranaka, no da iste već godinama odlično surađuju te nema sumnje da će se takva kvalitetna suradnja nastaviti i dalje.

Prisutnima se obratio i Žarko Tušek, kandidat HDZ-a za župana Krapinsko-zagorske županije: „Na našoj listi nalaze se ljudi koji žele raditi i kojima su odgovornost i posao na prvom mjestu. To nisu ljudi koji su u politici zbog funkcija, već zato jer su se dokazali u svojem poslu. To je koalicija ljudi gdje se susreću mladost i iskustvo, pri čemu moram naglasiti da nije to djetinja mladost, već su to ljudi koji unatoč mladosti iza sebe imaju rezultate.“

DSC02765O rezultatima političara koji proteklih 12 godina vode Zagorje, Tušek je rekao: „U 12 godina stanovništvo Zagorja smanjilo se za grad veličine Krapine, a nezaposlenost je najveća u zadnjih 50 godina. Dosadašnje vlasti nisu realizirale niti jedan jedini konkretan projekt, a jedini kapitalni projekt – Opća bolnica Zabok – financirana je od strane HDZ-ove vlade, a sve poslove oko te bolnice poput projektiranja, dozvola i dr. obavio je kandidat za mojeg zamjenika, g. Miroslav Kopjar.“

O trenutnom ugledu naše županije dovoljno govori i članak koji je objavljen u uglednom poslovnom časopisu Forbes, a na kojeg se osvrnuo i Tušek: „Za Forbes pišu najugledniji financijski i ekonomski stručnjaci svijeta, a u njihovoj analizi hrvatskih županija na skali od 1 do 10, jedina županija koja je prema kriterijima gospodarstva i rada župana dobila ocjenu nedovoljan jest upravo naša županija.“

Ostali tekstovi iz rubrike

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.